logo

Lastik patlamaları da birçok kazaya sebebiyet olabilir.

Aracınızı kullanırken Ön lastiklerden biri patlarsa direksiyon patlak lastikten yana doğru çekecektir. Bu durumda direksiyonu sıkı sıkı tutmalı, fren yapmaktan kaçınmalıdır, vites küçülterek araç hızı düşürülerek durdurulmalıdır.

Asıl tehlikeli olan arka lastik patlamalarıdır. Çünkü ön lastikte patlama olunca direksiyon sıkıca tutularak, otomobilin yoldan ayrılması önlenir. Arka lastik patlaması ise, hele hızlı giderken arabanın şiddetle savrulmasına yol açar. Şoför bu durumda telaşa kapılmazsa otomobilin dengesini bulması kolaydır. Hangi lâstik patlarsa otomobil o yana doğru kayar. Bu kaymayı önlemenin çaresi tıpkı buzdaki kaymalarda olduğu gibidir: Direksiyon kayma yönüne doğru çevrilir, sonra toplanır, böylece araba dengesini bulmuş olur.

 
  insta  
 
Hizmet verdiği operasyonel kiralama firmaları ve günlük kiralama talepleri bulunan özel ve tüzel kişilere Türkiye’nin her yerinde seyahat programı ve araç tercihine göre araç kiralama hizmetimiz bulunmaktadır.
Operasyonel oto kiralama hizmeti alacak olan firmanın talebi doğrultusunda her marka araç kiralama hizmetimiz bulunmakta olup, kiracı firmanın faaliyet gösterdiği alana ve bölgeye göre alternatif araç grupları ile seçimlerine yardımcı olurken iyi ve en kaliteli hizmeti almalarını sağlamaktadır.
Müşterilerimizin özel günlerinde ve/veya iş seyahatlerinde programlarına eşlik edebilecek şoförlü araç kiralama hizmetleri sunulmaktadır.